Novak Đoković napredovao je savladavši Lorenca Musetija rezultatom 3:2 (7:5, 6:7 (6:8), 2:6, 6:3, 6:0) French Open-a među 16. Takmičenje je trajalo 4 sata i 37 minuta i završilo se u 3:00 ponoći! Videli smo šta sve tenis može da ponudi u ovom meču.

Neverovatne razmene, povratci, agresivna igra, čišćenje linije i konačno, kao što je Novak Đoković činio tokom svoje karijere, pobednik! Počelo je dovoljno dobro za najboljeg tenisera planete, koji je prvi set dobio brejkom u 12. gemu, a Novak je delovao oštro koliko je mogao. Đoković je izgledao veoma dobro do kraja drugog seta. Novak je u drugom poluvremenu napravio 4-1 i sve je išlo svojim tokom, ali je onda Italijan počeo da ubrzava. Pogodio je osnovnu liniju, nijednom nije promašio loptu, a utakmica je u drugom poluvremenu prešla u taj-brejk.

Dobio je set od Novaka, ali je Museti bio najbolji kada mu je to bilo najpotrebnije i, na šok svih u Chatrieru, uspeo je da izjednači. Lorenco je nastavio sa pobjedom i u trećem setu i slavio rezultatom 6:2. Kada su svi mislili da je Novak eliminisan, on je ustao iz pepela kao feniks i uspešno ostvario jednu od najvećih transformacija u karijeri. Musettijev nula poena u petom setu nije odražavao pravu situaciju na terenu i trebalo mu je odati priznanje za borbu Lavova. Ovo je bio jedan od Novakovih najboljih mečeva u istoriji French Opena. Novak će u šesnaestini finala čekati Francisca Cerulonda, koji je iznenađujuće pobijedio Tomija Pola.

ŠTA JE NAJBOLJE DA JEDETE ZA VEČERU? Nutricionistkinja Marija nam otkiva dve ključne stvari za dobro varenje

Nutricionista Marija Milanović otkriva šta voli da jede za večeru. Njen savet je jednostavan, brz za pripremu i veoma zdrav jer je večera poslednji obrok u danu, pa nije uvek lako napraviti pravi izbor i izabrati hranu sa manje kalorija. Osjećaj sitosti cijelu noć do doručka sljedećeg dana. Nutricionistica Marija Milanović na našem portalu ističe da je pored izbora namirnica izuzetno važno i vreme jela: „Da biste omogućili bolju probavu hrane i dali osećaj opuštenosti u stomaku, najbolje je najkasnije do prije spavanja 2 sata za večeru “Prvo pripremite piletinu, začinite i ispecite po želji, a zatim narežite na komade. Salatu operite i nasjeckajte po potrebi ili je kupite unaprijed narezanu ako nemate vremena. Dodajte malo cherry paradajza (možete ih prepoloviti ili na četvrtine ako želite). Dodajte narezanu piletinu sa roštilja, dodajte maslinovo ulje, limun i grčki jogurt, te željene začine.

Ovo je praktična večera za koju je potrebno oko 20 minuta da se pripremi i koju možete ponijeti sa sobom gdje god da krenete. Nutricionisti nude još jedno rješenje: „Osim ove varijante možete izabrati i svježi sir sa salatom i sjemenkama, te bijelu ribu sa grilovanim povrćem (bakalar, pastrmka, brancin, orade). Isprobajte neki od njenih prijedloga za ukusnu i izdašnu večeru.